Active Green

activegreen1.jpg
activegreen.jpg

Troska o środowisko rozpoczyna się w firmie Liebherr już w fazie projektowania chłodziarek i zamrażarek. Aby zapewnić długie i pewne funkcjonowanie oraz najlepszą efektywność energetyczną, Liebherr stosuje najwyższej jakości komponenty w połączeniu z precyzyjnym sterowaniem elektronicznym. Wszystkie tworzywa sztuczne są odpowiednio oznaczone dla ułatwienia recyklingu. Również procesy wykończeniowe ukierunkowane są na efektywne wykorzystanie zasobów. Przykładowo ciepło, potrzebne do produkcji urządzeń, odprowadzane jest z powrotem do obiegu jako energia grzewcza.
 

Liebherr jako pierwsza firma dokonała przestawienia całego asortymentu profesjonalnych chłodziarek i zamrażarek na przyjazne dla środowiska czynniki chłodnicze R 290 i R 600a. Są one wolne od HFC i nie wywierają szkodliwego wpływu na warstwę ozonową oraz związany z nią efekt cieplarniany. Poprzez zastosowanie nowych, wysokowydajnych sprężarek, zużycie energii zostaje znacznie obniżone.
 

Wszystkie zakłady produkcji urządzeń AGD marki Liebherr posiadają certyfikat ISO 9001, potwierdzający stosowanie najwyższych międzynarodowych standardów jakości, a także certyfikat ISO 14001 dotyczący spełniania wymogów międzynarodowej normy zarządzania środowiskowego.