Lodówka dwudrzwiowa

Lodówka dwudrzwiowa

Lodówka dwudrzwiowa - sprawdź, czy to dobry zakup dla CiebieKto z nas nie marzy o lodówce z podwójnymi drzwiami, najlepiej takiej z automatyczną kostkarką do lodu? Lodówka typu side by side to dobre rozwiązanie dla rodzin oraz osób, które posiadają dużą kuchnię i lubią gotować w domu. Co jeszcze warto wiedzieć o lodówkach side by side?Lodówka dwudrzwiowa świetnie sprawdza się w przypadku dużej rodziny. Podczas gdy jednodrzwiowe chłodziarko-zamrażarki mają zazwyczaj pojemności od 220 do maksymalnie 400 L (komora chłodząca i mrożąca razem), lodówki dwudrzwiowe to nawet 690 L pojemności do przechowywania! A to nie jedynie zalety tego typu urządzeń.

Lodówka side by side dla dużej rodziny i nie tylkoPoza dużą pojemnością do przechowywanie produktów spożywczych, lodówka side by side posiada dodatkowe drzwi, czyli kolejne półki, na których możemy ustawić słoiki, puszki czy butelki. Po otwarciu lodówki wszystkie zapasy widać jak na dłoni, a dostęp do poszczególnych produktów jest niezwykle prosty.
Wyobraźcie sobie tylko ile mrożonek można umieścić w tak dużym zamrażalniku oraz ile jedzenie przechować w komorze chłodzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, którą lubią lub po prostu muszą robić większe zapasy, na przykład na całe 2 tygodnie dla całej rodziny. Przy tym wszystkim dwudrzwiowa duża lodówka wcale nie równa się duży pobór prądu (choć w stosunku do lodówki jednodrzwiowej zużycie prądu jest naturalnie większe). Najlepsi producenci energooszczędnych chłodziarek wyposażają swoje urządzenia w funkcje pozwalające utrzymać stosunkowo bardzo dobrą klasę energetyczną (co najmniej A +).

Zwróć uwagę na technologieZastanawiając się nad kupnem dwudrzwiowej lodówki warto zwracać uwagę na funkcjonalne rozwiązania. Na przykład linia dwudrzwiowych lodówek Side By Side marki Liebherr to duży wybór urządzeń wyposażonych w ciekawe funkcje i udogodnienia, takie jak choćby kilka oddzielnie regulowanych obiegów chłodniczych, które może ustawić oddzielnie dla mrożonek, oddzielnie dla warzyw i owoców (w specjalnie przeznaczonych do tego szufladach BioFresh) czy do przechowywania win (w modelach lodówek wyposażonych w chłodziarkę do wina). Taka duża lodówka często wyposażona jest także w automatyczną kostkarkę pozwalającą na szybkie i wygodne przygotowanie lodu do koktajli i drinków. Miło jest mieć lód na zwołanie, prawda?

Lodówka side by side – wolnostojąca czy do zabudowy?Lodówki Side by Side oraz FrenchDoor marki Liebherr dostępne są w wersji wolnostojącej, pokrytej powierzchnią SmartSteel lub w wersji do zabudowy, pozwalającej idealnie zamaskować to duże urządzenia w ciągu szafek kuchennych. Niezależnie od tego, które rozwiązania bardziej nam odpowiada, lodówka dwudrzwiowa sprawdzi się z pewnością w dużej kuchni, w której możemy „poszaleć" bez liczenia się z każdym centymetrem.
Zastanawiając się nad kupnem lodówki dwudrzwiowej warto upewnić się, że posiada ona system NoFrost. W tej technologii produkty zamrażane są obiegowym powietrzem chłodzącym, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz. Dzięki temu w zamrażarce nie tworzy się zbędny lód, a produkty spożywcze nie ulegają oszronieniu. Dobrze działający system NoFrost sprawi, że nie trzeba będzie rozmrażać lodówki, a samo urządzenia będzie działać bez zarzutu.