Małe lodówki

Małe lodówki

Małe lodówki o wielkich możliwościach

Zastanawiasz się nad zakupem małej lodówki? Nie tylko nie wiesz jeszcze, który model wybrać, ale czy w ogóle warto zainwestować w chłodziarkę w wersji mini? Jeśli tak, to ten poradnik na temat małych lodówek pomoże dokonać właściwego wyboru.


Czy mała lodówka może być praktyczna? Zdecydowanie tak! Współczesne miasta pełne są osób, które stołują się głównie poza domem, a lodówka ma służyć im tylko do przechowywania niezbędnych produktów spożywczych. W takim wypadku lodówka w wersji mini będzie idealnym wyborem.

Gdzie przyda się nam mała lodówka?Małe chłodziarki sprawdzą się w wielu sytuacjach. Po pierwsze jako zakup do małego mieszkania typu kawalerka z małym aneksem kuchennym. Po drugie to dobra opcja dla singla lub jako sprzęt kupiony do mieszkania przeznaczonego na wynajem, na przykład dla studentów. Po trzecie do domu letniskowego czy samochodu typu camper, gdzie nie potrzebujemy dużej rodzinnej lodówki na co dzień. Warto także dodać, że mała lodówka może się świetnie sprawdzić jako miejsce do przechowywania miniprzekąsek, lodu i składników na drinki, na przykład obok domowego barku w salonie.

Mała lodówka ─ wolnostojąca, podblatowa czy do zabudowy?


Małe lodówki Liebherr dostępne są w wersji wolnostojącej, pod blat oraz do zabudowy. Przeważnie mają pojemność od 85 do nawet 250 l, przy czym najczęściej spotykane są mini lodówki o pojemności 130-150 l. Decydując się na zakup małej lodówki nie musimy rezygnować z zamrażalnika – z pewnością można znaleźć niewielkie chłodziarko-zamrażarki z małą komorą mrożenia w sam raz do przechowywania mniejszej ilości mrożonek.
Jakie są główne korzyści posiadania małej lodówki? Przede wszystkim można zaoszczędzić sporo na prądzie, a wysoka klasa energetyczna współczesnych lodówek sprawia, że są to urządzenia w dużej mierze ekologiczne. Dodatkowo mała chłodziarka nie zajmuje wiele miejsca oraz można wkomponować ją w zabudowę kuchenną i zainstalować pod blatem. To rozwiązanie sprawdzi się w aneksach kuchennych domków letniskowych czy w kawalerce.

Na jakie funkcje malej lodówki zwrócić uwagę?Niezależnie od swojego rozmiaru i wyglądu, małe lodówki muszą spełniać swoją nadrzędną funkcję, a wiec skutecznie chłodzić żywność zachowują na dłużej jej smak, aromat i cenne składniki odżywcze. Z tego powodu szukając małej lodówki powinniśmy zwracać uwagę na dokładnie te same rzeczy, jak w przypadku zakupu dużej lodówki. Tu liczą się nie tylko wymiary, ale przede wszystkim klasa energetyczna, wykonanie i wykończenie, funkcjonalność oraz zastosowane technologie.
Warto sprawdzić, czy interesujący nas model posiada szufladę na owoce i warzywa oraz wygodny system otwierania. Istotną kwestią jest też klasa energetyczna – najlepiej aby było to oznaczenie A+ oraz wyżej, co pozwoli zmniejszyć zużycie prądu. Oświetlenie LED dodatkowo zmniejszy pobór prądu. Warto także zwrócić uwagę na takie niuanse jak cichy domyk drzwi czy głośność pracy, a także układ półek ułatwiający codzienne użytkowanie małej lodówki.