MEDIA

m.jpg

Chłodziarki do przechowywania leków

Firma Liebherr to wiodący producent profesjonalnych urządzeń chłodniczych, które dzięki doskonałej jakości oraz wydajności energetycznej cieszą się wielkim uznaniem na całym świecie. W bogatej ofercie produktów tej renomowanej marki istotne miejsce zajmują chłodziarki laboratoryjne przeznaczone do przechowywania leków.


Bezpieczeństwo i niezawodność podczas przechowywania leków – oto kluczowe wymagania względem urządzeń stosowanych we wszystkich obszarach branży farmaceutycznej. Produkty gromadzone w aptekach, w gabinetach lekarskich czy też w klinikach powinny być przechowywane w idealnych warunkach i odpowiedniej temperaturze powietrza. Chłodziarki MediLine marki Liebherr spełniają najwyższe oczekiwania pod względem jakości, higieny i wydajności urządzeń przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań. Stworzone zostały z myślą o przechowywaniu leków zgodnie z warunkami restrykcyjnej normy DIN 58345.mkv3910-21-s.jpg

mkv3913-20-s.jpgWszystkie modele z serii MediLine zapewniają stabilność temperatury, utrzymującej się dokładnie na poziomie +5°C. Dynamiczny układ chłodzenia w połączeniu z precyzyjnym sterowaniem elektronicznym gwarantuje równomierny rozkład temperatury w całym wnętrzu. Aby zapewnić higienę, tak istotną w branży farmaceutycznej, panel kontrolny został płasko zintegrowany i pokryty folią odporną na zanieczyszczenia. Bezspoinowe wnętrze wykonane z tworzywa sztucznego jest wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości. Ważnym atutem tych urządzeń jest moduł elektroniczny Comfort, wyposażony w zintegrowaną pamięć danych. Chłodziarka dokumentuje maksymalne i minimalne temperatury wnętrza występujące po pierwszym osiągnięciu temperatury zadanej, jak również trzy ostatnie zdarzenia alarmu temperaturowego i awarii zasilania sieciowego wraz z datą, godziną i czasem trwania alarmu. Dzięki funkcji AlarmLog (dziennik alarmów) wszystkie zgromadzone informacje można odczytać na polu wyświetlacza. Istotną zaletą chłodziarek Liebherr do przechowywania leków jest także styk bezpotencjałowy, służący do podłączenia alarmu do zewnętrznego systemu zdalnego ostrzegania. Ponadto urządzenia MediLine posiadają złącze szeregowe RS 485 do centralnego dokumentowania danych przebiegu temperatury i zdarzeń alarmowych oraz oferują możliwość zastosowania zewnętrznego czujnika temperatury.

 


 

mkuv1610-21-s.jpgmkuv1613-20-s.jpgGwarancję bezpieczeństwa chłodziarek laboratoryjnych stanowią systemy alarmowe, które poinformują nas o przekroczeniu granic dopuszczalnych odchyleń temperatury. Optyczny i akustyczny alarm sygnalizuje awarię zasilania oraz przypomina o zamknięciu drzwi, gdy pozostają one otwarte dłużej niż minutę. Urządzenia MediLine wyposażono również w termostat zabezpieczający przed spadkiem temperatury poniżej +2°C, co mogłoby spowodować uszkodzenie przechowywanych produktów. Solidny zamek chroni zawartość chłodziarki przed niepożądanym dostępem. Modele MKv 3913 i MKUv 1613 ze szklanymi drzwiami izolacyjnymi wyposażono w oddzielnie włączane wewnętrzne oświetlenie LED, gwarantujące doskonały przegląd przechowywanych produktów. W chłodziarce znajdują się także wyjątkowo solidne i stabilne ruszty powlekane tworzywem proszkowym. Wytrzymują one nawet bardzo duże obciążenia – maksymalnie do 60 kg.

 

02 / 07 / 2015