MEDIA

reddot-award_label.jpg

Liebherr laureatem konkursu Red Dot Award

Marka Liebherr ponownie znalazła się w gronie laureatów prestiżowego konkursu Red Dot Award, w którym nagrodzono nowe urządzenia z linii BluPerformance. Ten renomowany konkurs jest postrzegany na całym świecie jako symbol designu, innowacji oraz wysokiej jakości. Stosowanie znaku Red Dot Award jest zarezerwowane wyłącznie dla laureatów konkursu.


W 2016 roku, nagrodę otrzymało ponad 5200 produktów z 57 krajów świata. Grupa niezależnych ekspertów w dziedzinie designu oceniała zgłoszone produkty biorąc pod uwagę kryteria takie jak funkcjonalność, stopień innowacyjności, jakość oraz wpływ na środowisko.

 

Nowa linia produktów Liebherr BluPerformance

Specjalną nagrodę otrzymały urządzenia wyróżniające się designem, wysoką jakością wnętrza oraz doskonałą koncepcją oświetlenia. Już w fazie projektowania urządzeń, Liebherr kieruje się klasyczną zasadą w myśl której „design podąża za funkcjonalnością". Celem jest stworzenie wyjątkowo wydajnej technologii chłodzenia, która przejawia się również w designie produktu. Urządzenia HardLine, wykonane w linearnym, minimalistycznym stylu przykuwają uwagę swoim ponadczasowym wyglądem, stając się w ten sposób centralnym punktem każdej kuchni. Nowe zawiasy są w pełni zintegrowane z drzwiami dzięki czemu nie zakłócają spójnego designu produktu. Sufitowe diody LED zapewniają harmonijne oświetlenie całego wnętrza. Poprzez nową linię „BluPerformance" Liebherr prezentuje idealnie zaprojektowaną serię wyjątkowo wydajnych i nowoczesnych chłodziarek i zamrażarek.

cbnpes4858-20_m1_v2.jpg 

Oto modele urządzeń Liebherr, które zdobyły nagrodę Red Dot Award Winner 2016:

• Chłodziarko-zamrażarki BluPerformance BioFresh: CBNP 4858, CBNPes 4858, CBNPbs 4858, CBNPgw 4855, CBNPgb 4855

• Chłodziarki BluPerformance BioFresh: KBes 4350, KB 4350

 

Początki Red Dot Award sięgają 1954 roku - od tego czasu konkurs ten stał się jednym z największych i najbardziej renomowanych konkursów designu na świecie. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 4 lipca 2016 roku w Aalto Theatre w Essen (Niemcy).

 

21 / 04 / 2016